Life Style

Shpërthen raketa kineze në atmosferë, pjesët e saj bien në ShqipëriBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:14 - 24/01/23 |
Opi Nion

Faqja e specializuar për parashikimin e motit në Europë, Meteoweb e cila vëzhgon gjithashtu dhe hapësirën, bën me dije se një raketë kineze është rrëzuar disa kilometra larg Italisë  në të cilën është prekur dhe Shqipëria.

Raketa kineze CZ-2C-Y35, është lëshuar në orbitë në vitin 2014 dhe ka dalë jashtë kontrollit në atmosferën e Tokës pasditen e së shtunës 21 janar në orën 16:12, duke u përplasur mbi Libinë veriore dhe pjesët e saj i janë drejtuar Greqisë perëndimore dhe Shqipërisë.

Informacioni u dha sot, ndërsa nuk përjashtohet që disa mbeturina nga raketa të kenë mbërritur në tokë pavarësisht se mund të jenë shpërbërë plotësisht./Opinion.al

Pas