Aktualitet

Shpërndante kanabis në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet 19-vjeçariBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:45 - 04/10/22 |
Opi Nion

Një 19-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi dyshohet se shpërndante lëndë narkotike kanabis në disa zona të Tiranës.

Uniformat blu bëjnë me dije se, i riu me inicialet B.K u arrestua në rrugën “Karl Gega”.

Gjatë kontrollit fizik ndaj 19-vjeçarit dhe kontrollit në banesën e tij, policia gjeti dhe sekuestroi, rreth 140 doza me lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa dhe një sasi municioni luftarak.

19-vjeçari me banim në Tiranë, akuzohet për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Sakaq, materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale./Opinion.al

 

Pas