Kronikë

Shpërndanin kanabis në Shkodër, arrestohen dy të rinj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:26 - 01/06/21 |
Opi Nion

Policia e Shkodrës ka arrestuar ditën e sotme 2 te rinj të cilët shpërndanin lëndëve narkotike në doza të vogla.

Sipas njoftimit të policisë bëhet me dije se janë sekuestruar doza me lëndë narkotike kannabis sativa, ndërsa janë në flagrancë 2 poseduesit. Të arrestuarit janë identifikuar me inicialet N. H. 25 vjeç dhe E. K., 22 vjeç.

Njoftimi i policisë:

Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në DVP Shkodër, në bashkëpunim me punonjësit e Policisë të Seksionit të Trafikut Interurban & Urban në Sektorin e Policisë Rrugore në DVP Shkodër u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

H. 25 vjeç dhe E. K., 22 vjeç, të dy banues në Koplik. Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se këta shtetas shpërndanin lëndë narkotike në doza të vogla, është organizuar puna dhe vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Koplikut”, nga punonjësit e Policisë Rrugore në DVP Shkodër është ndaluar mjeti me të cilin udhëtonin këta shtetas.

Gjatë kontrollit të ushtruar në mjet u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 20 doza me lëndë narkotike cannabis sativa. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”./Opinion.al

Pas