Aktualitet

Apeli rrëzon kërkesën e Priftit, nuk mund të hyjë në sallën e operacionit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:10 - 01/06/21 |
Opi Nion

Gjykata e Posaçme e Apelit ka vendosur ditën e sotme të lërë në fuqi vendimin e GJKKO për mjekun e QSUT, Edvin Prifti.

Bëhet me dije se mjeku Prifti do të vijojë të jetë i pezulluar dhe nuk mund të ushtrojë profesionin e tij.

Ndërkohë kujtojmë se mjeku Prifti ka kërkuar heqjen e pezullimit të vendosur nga GJKKO, por Apeli ka rrëzuar kërkesën e tij, duke e lënë të pezulluar.

Pak javë më pare mjekut Edvin Prifti I është sekuestruar nga SPAK pasuria e tij, një shumë prej 51.4 milionë lekësh dhe 177 mijë euro.

Nga ana tjetër mjeku ka fituar të drejtën për të dhënë mësim në fakultetin e mjekësisë./Opinion.al

Pas