Rajoni

Shpërndahet Kuvendi i Kosovës, gati për zgjedhje të parakohshme


               Publikuar në : 09:10 - 22/08/19 |
el ida

Parlamenti i Kosovës u shpërnda me 89 vota pro dhe një kundër dhe dy abstenim, duke i hapur kështu rrugë zgjedhjeve të parakohshme.

Pas dorëheqjes së Ramush haradinajt nga posti i kryeministrit, partitë politike në Kosovë janë shprehur se vendi duhet të shkojë në zgjedhje.

Si pikë e parë e rendit të ditës në seancën e jashtëzakonshme ishte votimi i marrëveshjes IPA e cila kaloi me 103 vota pro dhe asnjë kundër, ndërsa në sallë munguan deputetët e listës Serbe./ Opinion.al

Pas