-U tha në Opinion

Shpërdorim fondesh, arrestohet ish-kryeministri bullgar dhe zyrtarë të tjerë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:52 - 17/03/22 |
el ida

Ish-kryeministri i Bullgarisë Bojko Borisov është arrestuar në një operacion masiv special, të zhvilluar nga Drejtoria e Policisë Kombëtare, në lidhje me më shumë se 120 raste të keqmenaxhimit të fondeve të BE-së.

Janë arrestuar edhe ish-ministri i financave Vladislav Goranov, ish-kryetarja e komisionit buxhetor Mensa Stoyanova dhe ish-zëdhënësja e qeverisë Sevdalina Arnaudova. Lajmi u konfirmua nga Ministria e Punëve të Brendshme për Televizionin Kombëtar Bullgar./Opinion.al

Pas