Bota

Shpallja e mobilizimit të pjesshëm, 261 mijë burra lanë Rusinë në pak ditëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:21 - 26/09/22 |
Opi Nion

Sipas FSB, shërbimet ruse të sigurisë, 261,000 burra të moshës për t’u armatosur mendohet se janë larguar nga Rusia midis të mërkurës dhe të shtunës, pas shpalljes së mobilizimit të pjesshëm.

Kjo u raportua në një postim në Twitter nga Meduza, duke cituar Novaya Gazeta Europe.

Një eksod që – shkruajnë mediat ruse – që ka në bazë diskutimin  brenda administratës presidenciale për mbylljen e kufijve për burrat në moshë të regjistruar./Opinion.al

Pas