Sport

Shorti i Europa League, Milani me rival serb


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:43 - 14/12/20 |
Opi Nion

Sot që prej orës 13:00 hidhet shorti për raundin e parë me eliminimin direkt (1/32), ndërkohë që UEFA prej ditësh ka bërë publike edhe ndarjen e skuadrave në vazo.

Takimet e para do të zhvillohen më 18 shkurt, ndërsa të kthimit më 25 shkurt. Skuadrat favorite (vazo 1), do t’i luajnë ndeshjet e para në transfertë, kurse në kthim në shtëpi. Oraret e përballjeve janë të njëjta, 18:55 dhe 21:00. Shorti për fazën e 1/16-ve do të hidhet më 26 shkurt.

VAZO 1: AC Milan (ITA, fituesi i grupit H), Arsenal (ENG, B), Ajax (NED*), Club Brugge (BEL*), Dinamo Zagreb (CRO, K), Hoffenheim (GER, L), Leicester (ENG, G), Leverkusen (GER, C), Manchester United (ENG*), Napoli (ITA, F), PSV Eindhoven (NED, E), Rangers (SCO, D), Roma (ITA, A), Shakhtar Donetsk (UKR*), Tottenham (ENG, J), Villarreal (ESP, I)

VAZO 2: Antwerp (BEL, i dyti në grupin J), Benfica (POR, D), Braga (POR, G), Crvena Zvezda (SRB, L), Dynamo Kyiv (UKR)*, Granada (ESP, E), Krasnodar (RUS)*, LOSC Lille (FRA, H), Maccabi Tel-Aviv (ISR, I), Molde (NOR, B), Olympiacos (GRE)*, Real Sociedad (ESP, F), Salzburg (AUT)*, Slavia Praha (CZE, C), Wolfsberg (AUT, K), Young Boys (SUI, A)

REZULTATET E SHORTIT
Wolfsberg-Tottenham
Dynamo Kiyv-Club Brugge
Real Sociedad-Manchester United
Benfica-Arsenal
Crvena Zvezda-Milan
Antwerp-Rangers
Slavia Praha-Leicester City
RB Salzburg-Villareal
Braga-Roma
Krasnodar-Dinamo Zagreb
Young Boys-Bayer Leverkusen
Molde-Hoffenheim
Granada-Napoli
Maccabi Tel Aviv-Shakhtar Donetsk
Lille-Ajax
Olympiacos-PSV

Pas