Kronikë

Shkodër/ Qëlloi me armë zjarri dy të rinjtë, identifikohet autori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:23 - 26/08/20 |
Opi Nion

Është identifikuar autori i cili plagosi me armë zjarri mbrëmjen e djeshme Erison Gjekan, 24 vjeç, banues në fshatin Bradhaj, Shkodër, dhe Ndue Palin, 24 vjeç, banues në Shkodër,

Sipas informacioneve, autori është identifikuar si Enton Dushaj, i cili është shpallur në kërkim. Ndërkohë, të plagosurit pas mjekimit të marrë në Spitalin Rajonal Shkodër janë larguar për në banesë.

 “Nga strukturat e DVP Shkodër në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, falë reagimit të shpejtë dhe si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore në lidhje me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e datës 25.08.2020, u bë e mundur zbardhja e ngjarjes, identifikimi dhe shpallja në kërkim e autorit të dyshuar, shtetasit E. D., 35 vjeç, banues në lagjen Skënderbeg, Shkodër”, thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Njoftimi i Policisë

Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëmë ku mbetën të plagosur dy shtetasit Erisen Gjeka dhe Ndue Pali. Identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar i kësaj ngjarje.

Nga strukturat e DVP Shkodër në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, falë reagimit të shpejtë dhe si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore në lidhje me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e datës 25.08.2020, u bë e mundur zbardhja e ngjarjes, identifikimi dhe shpallja në kërkim e autorit të dyshuar, shtetasit E. D., 35 vjeç, banues në lagjen Skënderbeg, Shkodër.

Ky shtetas gjatë një konflikti të çastit, ka qëlluar me armë zjarri duke i plagosur në këmbë, shtetasit E. Gj., 24 vjeç, banues në fshatin Bradhaj, Shkodër, dhe N. M., 24 vjeç, banues në Shkodër, të cilët pas mjekimit të marrë në Spitalin Rajonal Shkodër janë larguar për në banesë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Armëmbajtja pa leje”./ Opinion.al

Pas