Kronikë

Shkodër/I qëlluar me armë zjarri në rrethana të paqarta, ndërron jetë 44-vjeçariBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:09 - 27/09/22 |
Opi Nion

44-vjeçari Pjeter Kola i qëlluar me armë zjarri pranë fhsatit Qafë Çelë në Pukë ka ndërruar jetë në spitalin e Shkodrës.

Policia njofton se ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:00, por rrethanat e janë ende të paqarta.

Rreth orës 18:00, në qendrën shëndetësore të Vaut të Dejës është paraqitur për ndihmë mjekësore, shtetasi P. K., 44 vjeç,  nga Lezha,  i plagosur me armë zjarri, në rrethana ende të paqarta, ne fshatin Qafë Çelë, Pukë. Ky shtetas është transportuar në Spitalin Rajonal Shkodër, për ndihmë mjekësore më të specializuar, i cili ndërroi jetë në spitalin e Shkodrës.

Është ngritur menjëherë grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve”, tha policia në një informacion paraprak për mediat.

 

Pas