Aktualitet

Shkodër/ Buxheti. përçahet maxhoranca: LSI bashkon votat me PD-nëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:58 - 29/04/16 |
b.f

Buxheti i Bashkisë Shkodër që po diskutohet në Këshillin Bashkiak të këtij qyteti ka sjellë edhe njëherë në vëmendje përçarjen brenda kamoit të majtë, midis dy aleatëve të mëdhenj. Anëtarët e LSI-së në këtë këshill bashkiak kanë braktisur aleatët socialistë dhe kanë bashkuar votat me këshilltarët e Partisë Demokratike, duke bërë që të buxheti të kalojë me votat e PD-së dhe LSI-së. Pritet ende një shpjegim përse ka ndodhur kjo përçarje në Shkodër, dhe nëse ka diçka më të thellë në këtë përçarje…

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas