Aktualitet

Shkarkohet nga detyra prefekti i Korçës, e zëvendëson Nertil Jole


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:01 - 13/04/22 |
Opi Nion

Prefekti i Korçës, Dhori Spirollari është shkarkuar nga detyra.

Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave.

Ndërsa mëshohet se në vend të tij është emëruar Nertil Jole.

Spirollari mbante postin e prefektit që prej nëntorit të vitit 2017, kur kryeministri Edi Rama ndryshoi të gjithë drejtuesit e prefektuarve në vend.

VENDIMI

LIRIMIN DHE EMËRIMIN NË DETYRË TË PREFEKTIT TË QARKUT TË KORÇËS

Në mbështetje të neneve 100 e 114, të Kushtetutës, dhe të nenit 5, të ligjit nr.107/2016, “Për prefektin e qarkut”, me propozimin e ministrit të Brendshëm, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

  1. Dhori Spirollari, prefekt i Qarkut të Korçës, lirohet nga kjo detyrë.
  2. Nertil Jole emërohet prefekt i Qarkut të Korçës.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren zyrtare”.

Pas