Kryesore

Shkarkimi i Presidentit/Cilët janë “mbështetësit” e Metës në Parlament?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:17 - 07/05/21 |
Opi Nion

Kuvendi arriti të votonte ditën e sotme krijimin e Komisionit Hetimor për shkakrimin e Presdentit të Republikës Ilir Meta.

Sipas informacioneve bëhet me dije se gjithsej ishin 97 vota pro, 6 vota kundër dhe 1 votë abstenim.

6 deputetët që votuan kundër bëhet me dije se janë:

  1. Elda Hoti
  2. Artur Roshi
  3. Lefter Maliqi
  4. Kujtim Gjuzi
  5. Fatjona Dhimitri
  6. Adriatik Alimadhi

Ndërkohë që e vetmja votë që ishte abstenim i takonte Ralf Gjonit./Opinion.al

Pas