-Jetë dhe Stil

Shiten këpucët e golit legjendar të Lionel Messit,të ardhurat për bamirësi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:57 - 01/05/21 |
Opi Nion

Ylli argjentinas, Lionel Messi theu më 22 dhjetor të vitit 2020, rekordin e golave të shënuara me fanellën e një klubi të vetëm.

Mënjëherë u shpërnda në media se Messi këpucët me  numër 644 në karrierë I dhuroi për bamirësi, teksa nuk u vonua shumë që të dilnin në ankand.

Shtëpia e mirënjohur e ankandeve “Christie’s” arriti t’i shesë, këpucët e yllit të Barcelonës, që theu rekordin e golave të realizuar, rekord i mbajtur më parë nga braziliani legjendar Pele.

Ndërkohë bëhet me dije se këpucët e yllit argjentinas u blenë në ankand për 125.000 paund dhe të ardhurat nga shitja e tyre do të shkojnë në spitalin universitar “Vall d’Hebron” në Barcelonë./Opinion.al

Pas