Bota

Shifrat nga Italia, 4 rajone nuk raportojnë asnjë rast të ri me Covid-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:17 - 30/05/20 |
el ida

Italia po shërohet nga pandemia e koronavirusit.

Vendi fqinj ka regjistruar 111 viktima të tjera, duke e çuar bilancin total të humbjeve të jetëve në vend në 33,340.

Një ulje të ndjeshme ka pasur numri i rasteve të reja, ku në 24 orët e fundit janë regjistruar 416 të infektuar të tjerë për një shifër totale mbi 232 mijë.

Në 4 rajone të vendit fqinj në ditën e fundit nuk është raportuar asnjë rast i ri me infeksion.

Sakaq, sipas emergjencave civile vijon të përmirësohet dhe situata në spitale dhe terapi intensive./Opinion.al

Pas