Kronikë

Shfrytëzuan seksualisht 17 vjeçaren, gjykata vendos për të arrestuarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:49 - 14/07/20 |
Opi Nion

Gjykata e Krujës ka dhënë masën e sigurisë për të arrestuarit për abuzimin me 17-vjeçaren.

Mësohet se gjykata 3 nga të arrestuarit i ka lënë me masën “arrest në burg”, një në “arrest në shtëpi” dhe një tjetër me masën “detyrim paraqitje”.

Sipas informacioneve, masa e sigurisë arrest me burg është dhënë për shtetasit Fatjon Leka, Eduard Çangu,Ardis Shima, ndërsa arrest shtëpie është lënë 17 vjeçari L.Stafa.

Këta persona në bashkëpunim me njëri tjetrin kanë shfrytëzuan seksualisht një 17 vjeçare ndaj të cilës ditën e djeshme i kanë vendosur një sasi lëndë plasëse në banesën e saj.

Katër të rinjtë u arrestuan të dielën pas një hetimi disamujor, ndërsa u shpallën në kërkim edhe 2 persona të tjerë të implikuar në ngjarjen e rëndë, Alket Brata dhe Ameld Merlika, ky i fundit u arrestua sot në Sarandë./ Opinion.al

Pas