Aktualitet

Sherr për pronat,policia jep detaje për plagosjen e vëllezërve në Shkodër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:04 - 08/09/21 |
Opi Nion

Policia ka dhënë informacion zyrtar për ngjarjen e ndodhur në Shkodër. Dy vëllezër kanë mbetur të plagosur për shkak të një konflikti për motive pronësie.

Sipas policisë është dëmtuar me sende të forta shtetasi  Lad Gruda., 34 vjeç. Konflikti është përshkallëzuar më tej kur Xhevahir Fikaj, ka plagosur me armë zjarri pistoletë  Ilir Grudën., 41 vjeç  vëllain e 34 vjeçarit Lad Gruda. Më pas dy vëllezërit janë transportuar në spital jashtë rrezikut për jetën.

“Më datë 08.09.2021, rreth orës 09:15 në Fshatin e Ri, Njësia Administrative Rrethinat,  Shkodër, gjatë një konflikti fizik për motive pronësie, është dëmtuar me sende të forta shtetasi  L.G., 34 vjeç.

Konflikti është përshkallëzuar më tej ku shtetasi Xh.F, ka plagosur me armë zjarri pistoletë  shtetasin I.G., 41 vjeç  vëllain e 34 vjeçarit ,  të cilët janë transportuar në spital jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje kanë mbërritur  menjëherë shërbimet e Policisë  dhe vijon krehja e  zonës  me qëllim kapjen e autorit.

Grupi hetimor nën drejtimin e  Prokurorisë  ndodhet në vendngjarje  dhe vijon puna për  sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e ngjarjes”, njofton policia.

Pas