Aktualitet

Sherr për Briseidën në Komisionin Hetimor për Serverin e Tatimeve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:46 - 18/11/15 |
b.f

TIRANE- Eshtë përfshirë nga debatet Komisioni Hetimor për Serverin e Tatimeve. Shkak është bërë thirrja për raportim e drejtoreshës së Tatimeve.

Kryetari i Komisionit Hetimor, demokrati Arben Ristani kërkoi të thirret Drejtoresha e Tatimeve , Briseida Shehu, ekspertë të IT-së dhe përfaqësues nga Ministria e Financave për të raportuar.

Mazhoranca ka kundërshtuar këtë kërkesës. Deputeti Ervin Bushati tha se nuk mund të flitet për emra konkretë sepse ende nuk është miratuar plani i punës.

Pas shumë debatesh mbledhja përfundoi pa konsensus për planin e punës. Mbledhja e radhës është të premten.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas