Aktualitet

Franca do të pres refugjatë edhe pas sulmeve në Paris


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:49 - 18/11/15 |
root

Presidenti Francois Hollande ka bërë të ditur sot gjatë një konference për shtyp se Franca do të vazhdojë të pres refugjatë edhe pas sulmeve terroriste të 13 nëntorit.

Në fjalën e tij drejtuar kryetarëve të Komunave, kreu i shtetit ka thënë se ata do të presin refugjatë edhe pas sulmeve të tmerrshme në Paris.

Duke rikujtuar që Franca mbetet “vendi i lirisë”, Hollande ka thënë se ata do të mirëpresin 30.000 refugjatë. “Njerëzit vrapojnë nga Iraku dhe Siria për të njëjtën arsye, që e pësuam edhe ne”, ka thënë Presidenti Francois Hollande.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas