Kronikë

Sherr mes shqiptarëve dhe kosovarëve në Itali, plagosen me armë 8 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:41 - 04/09/21 |
Opi Nion

Tetë persona kanë mbetur të plagosur me armë zjarri pranë një lokali në Tireste të Italisë. Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur për shkak të një mosmarrëveshjeje midis grupeve të punëtorëve, kosovarë dhe shqiptarë.

Pas një debateve, të dy grupet janë përplasur me sende të forta, por njëri prej tyre ka qëlluar dhe me armë zjarri disa herë. Mësohet se njëri prej personave të plagosur është në gjendje të rëndë.

Hetimet janë të koordinuara nga prokurorja në detyrë, Chiara De Grassi, ndërsa kanë filluar kërkimet në zonën dhe rreth qytetit, pasi shumë njerëz janë përfshirë në këtë çështje.

Zona u mbyll nga policia, ndërkohë që në vendngjarje janë policia, karabinierët, policia financiare dhe ambulanca.

Pas