Kronikë

Sherr me thika mes 3 shqiptarëve në Venecia, njëri përfundon në spitalBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:20 - 25/06/22 |
Opi Nion

Një sherr me thika është regjistruar ditën e sotme në Rio Marin në Venecia, ku një person ka mbetur i plagosur.

Mediat italiane shkruajnë se ngjarja ka ndodhur sot në mesditë dhe protagonistët ishin shtetas shqiptarë, mesa duket tregtarë droge.

Njëri nga të plagosurit është dërguar në spital.

Sherri ka ndodhur mes 3 burrave përballë një turme kalimtarësh, turistësh dhe banorësh.

Sipas një informacioni fillestar të bërë nga Karabinierët, dy persona sulmuan një të tretë.

Të përfshirit në ngjarje janë të gjithë shqiptarë dhe të dyshuar si tregtarë droge.

Policia italiane bën me dije se ai është plagosur me thikë dhe është shtruar në spital, por është në gjendje të mirë shëndetësore. Ndërkohë dy personat e tjerë janë arratisur.

Karabinierët mbërritën menjëherë në vendngjarje, të alarmuar nga raportimet e dëshmitarëve të shumtë./Opinion.al

Pas