Bota

Rusët shënjestrojnë sërish kryeqytetin, Kievi zgjohet nga sulmet me raketaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:34 - 26/06/22 |
Opi Nion

Kryeqyteti ukrainas, Kievi është goditur nga disa shpërthime këtë mëngjes, tha kryetari i bashkisë, Vitali Klitschko në aplikacionin e mesazheve Telegram.

Shpërthimet janë regjistruar në lagjen Shevchenkivskiy të kryeqytetit ndërsa ende nuk ka informacione nëse ka viktima.

“Ekuipazhet e ambulancës dhe ekipet e kërkim-shpëtimit u dërguan në vendngjarje. Informacion më të detajuar do të japim më vonë,”- tha Klitschko./Opinion.al

Pas