Kryesore

Shënohet një tjetër viktimë nga koronavirusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:42 - 28/06/20 |
el ida

Një tjetër humbje jete ka ndodhur në spitalin Infektiv, si pasojë e COVID19.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se viktima është një pacient 70 -vjeçar nga Shkodra, i cili po trajtohej në terapi intensive dhe nuk e ka fituar dot betejën me pandeminë.

70-vjeçari, vuante nga diabeti dhe ishte i shtruar prej disa ditësh në gjendje të rëndë. Nga fillimi i epidemisë, 56 qytetarë të konfirmuar me koronavirus e kanë humbur betejën me sëmundjen.

Pas