Rajoni

Rihapet Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:05 - 28/06/20 |
el ida

Edhe pse situata me COVID-19 mbetet e rënduar në Kosovë, vendi vijon paralelisht me rihapjen e kufijve.

Sot, pas mesnatës u krye edhe fluturimi i parë për në aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë, ku një avion solli udhëtarët që ishin nisur nga Bazeli i Zvicrës.

“Është kënaqësi të mirëpresim fluturimin e parë nga Basel me Air Mediterrenean, fluturim ky që solli udhëtarët e parë me datë 28.06.2020 në ora 00:50 pas më shumë se tre muaj në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” LKIA”, thuhet në njoftimin e aeroportit në Facebook.

Në 24 orët e fundit, Kosova raportoi 96 raste të reja me koronavirus, ndërkohë që komunat më të prekura janë Prishtina, Prizreni dhe Peja./Opinion.al

Pas