Aktualitet

Shëngjin/ Bllokohen 3 mjete lundruese “Jet ski”, gjobë për drejtuesitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:52 - 16/08/22 |
Opi Nion

Tre 3 mjete lundruese “Jet ski”, janë konstatuar nga Policia Kufitare, në zonën e quajtur “Rana e Hedhun”.

Gjatë verifikimeve, ka rezultuar se drejtuesit e këtyre mjeteve lundruese nuk dispononin dokumentacionet përkatëse për daljen në det dhe drejtimin e mjeteve “Jet ski”.

Në vijim të veprimeve, 3 drejtuesit e mjeteve lundruese u ndëshkuan me gjobë 10.000 dhe 20.000 lekë të rinj si dhe u bënë bllokimet e mjeteve të tyre.

Pas