Bota

SHBA: Mund të arrestohen amerikanët që ndodhen në Rusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:10 - 30/03/22 |
Opi Nion

SHBA ka paralajmëruar të gjithë qytetarët amerikanë përsa i përket udhëtimeve në Rusi, duke deklaruar se autoritetet ruse mund t’i ndalojnë amerikanët në vend.

Në këtë paralajmërim përsëriten thirrjet për amerikanët që të mos udhëtojnë në Rusi ose të largohen në mënyrë të menjëhershme nëse ndodhen atje.

Po ashtu, Këshilli tha se kishte raporte të vazhdueshme për shtetasit amerikanë të ndaluar nga ushtria ruse kur ishin duke u evakuuar nga Ukraina.

Sjellim në vëmendje se SHBA pezulloi ambasadën dhe konsullatën e saj në Ukrainë disa ditë pasi presidenti Putin njoftoi pushtimin e tij në Ukrainë.

Pas