Kronikë

Kërkohej në Tiranë për plagosje, 27-vjeçari kapet në aksin Gjirokastër-Tepelenë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:31 - 30/03/22 |
Opi Nion

Një 27-vjeçar me iniciale M.Xh. nga Tirana i shpallur në kërkim për një ngjarje të ndodhur më 27 Mars 2022 në rrethrrotullimin e Saukut, është arrestuar nga policia në aksin Gjirokastër-Tepelenë.

I riu, së bashku me 3 persona të tjerë të cilët janë arrestuar, u konfliktuan me njëri-tjetrin pranë rrethrrotullimit të Saukut në kryeqytet, ku mbetën të dëmtuar dy persona me iniciale M.D. dhe S.S. të cilët morën mjekim në spital.

Pasi uniformat blu e konstatuan duke udhëtuar me makinë në aksin nacional Gjirokastër-Tepelenë, i bënë shenjë për të ndaluar në dy pika kontrolli. Por 27-vjeçari nuk e ndaloi mjetin dhe u largua.

Menjëherë i janë vënë në ndjekje shërbimet e Forcës së Posaçme Shqiponja dhe shërbimet e Komisariatit të Policisë Tepelenë, të cilat pas disa minutash bënë të mundur kapjen e tij.

27-vjeçari M. Xh. iu dorëzua shërbimeve të Komisariatit Nr. 1 Tiranë. Policia thotë se ai akuzohet për vrasje me dashje e mbetur në tentativë dhe mbajtje pa leje e armëve të ftohta.

Pas