Kronikë

Shantazh me publikimin e videove në rrjetet sociale, kapet 40-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:18 - 25/06/20 |
el ida

Arrestohet një 40-vjeçar që i ka marrë para me anë të kanosjes, një personi, të cilin e shantazhonte me publikimin e disa fotove e videove në rrjetet sociale.

Nëpërmjet Facebook-ut, 40-vjeçari u identifikua si Mentor Dunga, nga Kamza, i ka kërkuar duke e kërcënuar një qytetari nga Kamza 30 mijë lekë të reja dhe ky i fundit ia ka dhënë.

Pas disa ditësh ai i ka kërkuar edhe 60 mijë të tjera por personi ka shkuar në polici dhe e ka denoncuar./Opinion.al

Pas