Politikë

Shahini pas largimit: Unë jam më e majtë në ideologji se sa PS e Ramës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:23 - 14/09/20 |
Opi Nion

Pas largimit nga posti i ministres së Arsimit, Besa Shahini ka dhënë detaje për marrjen e këtij vendimi.

Më herët, Shahini u shpreh se largimin e saj nga postimi i ministres e kishte diskutuar me  që në muajin korrik me kryeministrin Edi Rama.

Gjatë një interviste televizive, Shahini është shprehur se është e majtë në bindjet e saj ideologjike.

Ajo shton se është me majtë dhe se vet PS, duke shtuar se partia që drejton Rama është nuk është e majta e vjetër apo ajo populiste, është një e majtë centriste.

“Unë jam më e majtë në ideologji se sa e majta e Ramës. PS nuk është e majta e vjetër apo ajo populiste, është një e majtë centriste, por jo aq sa do të doja unë. Kjo nuk ka qenë problem apo ja ndarje mes meje dhe Ramës, pasi mes nesh nuk ka ndarje”-shprehet Shahini./ Opinion.al

Pas