Bota

Sërish tërmet i fortë në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:58 - 31/07/19 |
xhu lia

Një tërmet i fortë mësohet të ketë goditur Greqinë mëngjesin e kësaj të mërkure.

Mediat greke kanë raportuar se tërmeti ishte me magnitude 5.3 dhe ka tronditur ishullin e Kretës në orën 07:39.

Gjithashtu bëhet e ditur se epiqendra e tërmetit ishte 31 kilometra në juglindje të Heraklionit. Autoritetet vendase kanë njoftuar se nuk ka dëmtime në njerëz.

Kohët e fundit Greqia është goditur nga disa tërmete që kanë prekur Selanikun dhe Athinën./Opinion.al/

Pas