Aktualitet

Sërish protestë para Drejtorisë së Policisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:49 - 21/03/19 |
el ida

Përpara Drejtorisë së Policisë së Tiranës është protestuar dhe mbrëmjen e kësaj të enjteje.

Protestuesit e Unazës së Re, pasi kanë bllokuar rrugën për disa minuta, janë zhvendosur drejt Drejtorisë së Policisë.

E gjithë kjo lëvizje u bë pasi, sipas tyre, policia ka ndaluar të riun Dorian Protoduari.

Ky i fundit u ndalua nga policia pas pjesëmarrjes në protestën e sotme para Parlamentit.

Me protestuesit ndodhen edhe sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, si dhe ish-deputetët e Partisë Demokratike Albana Vokshi, Endri Hasa, Klevis Balliu, Gent Strazimiri e Andon Frrokaj./Opinion.al

Pas