Sport

Sergio Ramos prezantohet tek PSG


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:15 - 08/07/21 |
Opi Nion

Ish-kapiteni i Real Madrid, Sergio Ramos është prezantuar si lojtari i më ri i Paris Saint Germain. Ramos tha se klubi francez është vendi më i përshtatshëm për të vijuar me sukseset.

“Vendi më i mirë për të vazhduar ëndrrat, klubi më i mirë për të vazhduar me fitore. Do të luftojmë dhe do të japim maksimumin për të fituar gjithçka”, ishin fjalët e para të mbrojtësit spanjoll.

Sergio Ramos ka firmosur një kontratë deri në 30 qershor 2023. Spanjolli është afrimi i tretë deri tani i PSG, pas Hakimi dhe Ëijnaldum. Në ditët në vijim pritet edhe portieri Gigio Donnarumma./ Opinion.al

Pas