Kronikë

Sekuestrohen 42 mijë paund të padeklaruara në Rinas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:02 - 04/08/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme në Rinas janë sekuestruar 42 mijë paund të padeklaruara. Mësohet se shuma e parave të padeklaruara është zbuluar nga Strukturat Doganore gjatë kontrollit të ushtruar në bashkëpunim me punonjësit e Policisë Kufitare.

Sipas raportimit të struktuarave doganore, gjatë kontrollit të pasagjerëve të linjës ajrore Wizz Air me itinerar Luton-Rinas, kostatuan se shtetasi me inicialet B.K. në valixhe kishte të padeklaruara një sasi prej 42.000 paund, të cilat iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Nga ana strukturave u kryen veprimet e para hetimore për veprën penale “Mosdeklarimi i të hollave në kufi dhe sendeve me vlerë”.Opinion.al

Pas