Aktualitet

Sekuestrohen 120 mijë euro në Fier, çfarë dyshohet


               Publikuar në : 12:51 - 16/08/19 |
el ida

Në vijim të punës për evidentimin e aseteve dhe llogarive bankare të personave të dyshuar për veprimtari të jashtligjshme janë sekuestruar 120.000 euro, që dyshohet se janë përfituar nga veprimtari kriminale.

Mësohet se kjo pasuri i përkiste T.B. i cili dyshohet për kryerjen e veprës penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme./Opinion.al

Pas