Bota

Sekretari i Përgjithshëm i OKB do të takohet me Putinin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:13 - 22/04/22 |
Opi Nion

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres do të takohet me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë, të martën, më 26 prill, ka thënë Kremlini.

Guterres do të ketë edhe një takim pune dhe drekë me ministrin e Jashtëm, Sergei Lavrov.

Zëdhënësi i OKB-së Eri Kaneko tha se Guterres shpreson që gjatë udhëtimit të tij në Moskë, të diskutojë lidhur me atë se çfarë mund të bëhet për të vendosur paqen në Ukrainë.

“Zyra e tij është gjithashtu në kontakt me qeverinë ukrainase për një vizitë të mundshme”, shtoi Kaneko.

Pas