Kronikë

Aksident në Lushnje/Kamionçina përplaset me motorin, një i plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:06 - 22/04/22 |
Opi Nion

Një aksident është regjistruar pasditen e sotme në rrugën rurale Krutje-Imshtë, në vendin e quajtur kthesa e Ngurrezes. Mësohet se një mjet tip kamionçinë me targa ka përplasur një motoçikletë.

I plagosur kambetur Konstandin Sylari, i cili është dërguar me urgjencë ne spitalin e Lushnjes ku po merr ndihmën mjekësore.

Policia në vendngjarje po punon për dokumentimin dhe zbardhjen e shkaqeve të aksidentit. Drejtuesi i kamionçinës edhe pse ka frenuar nuk ka mundur të shmangë përplasjen.

Pas