-U tha në Opinion

“Sapo është kapur drogë shqiptare në Malin e Zi”, Çuçi: Nuk jam në dijeni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:26 - 05/10/21 |
Opi Nion

Gazetari Artan Hoxha tha në emisionin se në Malin e Zi është kapur një triler çistern e modifikuar brenda së cilës është gjetur 300 kg drogë.

Hoxha pyeti ministrin e Brendshëm Beldi Çuçi, i cili tha se nuk është në dijeni të kësaj ngjarje, por theksoi se Policia ka marrë masat e nevojshme për luftën ndaj trafikut të lëndëve narkotike.

A është në dijeni ministri që autoritetet malazeze sapo kanë kapur një triler çistern që po shkonte nga Shqipëria në drejtim të Bonjës me 300 kg kanabis?

Lajmin nuk e di se nuk flas me thashetheme. Unë kam përgjegjësi kur them diçka dhe dua ta verifikoj kur ta them. Është fakt që në Itali nuk është kap asnjë gomone me kanabis. Dhe kjo tani është korrja e dytë. Kjo tregon që jemi efikas në luftën ndaj trafikut të narkotikëve./ Opinion.al

Pas