Sport

Sanchez largohet dhe zhbllokon merkaton te InteriBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:34 - 01/08/22 |
Opi Nion

Ekipi zikaltër ka arritur marrëveshjen për përfundimin e kontratës me sulmuesin Kilian Alexis Sanches, i cili do t’i bashkohet ekipit francez të Marsejës.

Zakonisht një shitje nuk festohet, por në rastin konkret largimi i 33-vjeçarit që në tre sezone ka shënuar vetëm 16 gola në kampionat, edhe pse ka qenë vendimtar në fitoren e Superkupës, mund të zhbllokojë merkaton e Interit, ose së paku të frenojë shitjen e një lojtari si Milan Skriniar.

Gjithsesi, tifozët që ani protestojnë për faktin se një vendim i tillë duhej marrë më parë, pasi kiliani që ka një rrogë rreth 8 milionë euro në vit bllokoi kalimin e Paulo Dybala tek Interi, duke mundësuar transferimin e tij te Roma.

Pas