InstaBIZ

Sakrificat e Jennifer Aniston për t’u bërë pjesë e Hollywood-it


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:30 - 19/09/19 |
xhu lia

Është një nga aktoret më të njohura dhe më të dashura në Hollywood por duket se fillesat nuk kanë qenë ndër më të mirat për Jennifer Aniston.

Aktores së njohur të serialit “Friends” i është dashur të bëjë disa kompromise për të fituar rolet në kinema. Në librin dedikuar 25-vjetorit të serialit “Friends” “Generation Friends: An Inside Look at the Shoë That Defined a Television Era”, thuhet se aktores iu desh të humbte disa kilogramë për të qenë pjesë e Hollywood.

“Ajo duhej të humbiste 13.6 kilogramë nëse donte të qëndronte në ‘Hollywood’. Los Angeles ishte një vend i ashpër për të qenë një aktore, ishte një vend i ashpër për të qenë një grua”, -shkruan Saul Austelitz në librin e tij.

Për një fakt të tillë Aniston ka folur edhe gjatë një interviste për “Rolling Stone” ku tha:

“Unë konsumoja shumë sanduiçe me majonezë. Majonezë në bukë të bardhë, gjëja më e shijshme në botë. Por agjenti im u tregua i drejtpërdrejtë. Gjëja më e mirë që ai bëri… Gjëja më e keqe e ‘Hollywood-it’, unë nuk isha duke fituar punë, sepse isha e shëndoshë. Megjithatë duhet thënë se dieta ime ishte e tmerrshme. ‘Milk shake’ dhe patate të skuqura me lëng mishi. ”, -ka rrëfyer Aniston kohë parë.

Pasi erdhi në formë Aniston fitoi rolin e “Rachel” në serialin e suksesshëm “Friends”./Opinion.al/

Pas