Aktualitet

Sa vaksinime janë kryer kundër COVID-19 në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:13 - 14/05/21 |
Opi Nion

Që nga fillimi i fushatës së vaksinimit, në Shqipëri janë kryer 650 mijë vaksinime kundër COVID-19.

Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Ministrja shkruan se procesi i vaksinimit do të vijojë me ritme të shpejta për të arritur objektivin e 1 milion vaksinimeve.

Në 24 orët e fundit në vendin tonë u raportua për një viktimë dhe 49 raste të reja, ndërsa 983 persona e fituan betejën me sëmundjen e rëndë./Opinion.al

 

Pas