Aktualitet

Rritje temperaturash, parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:17 - 25/09/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme territori shqiptar do të ketë mot të kthjellët gjatë gjithë ditës në zonat bregdetare.

Por pjesa tjetër e vendit do të karakterizohet nga kthjellimet dhe vranësirat kalimtare, të cilat do të jenë më të dukshme në orët e pasdites përgjatë shtrirjes Lindore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 30°C.

Era do të fryjë me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi  verior-veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./Opinion.al

Pas