Kryesore

Rritja e çmimeve, Rama: Protestë më të turpshme se kjo nuk ka


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:13 - 14/03/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka nisur një tjetër bashkëbisedim në Facebook me qytetarët teksa pak më parë u mbajt protesta e gjashtë kundër rritjes së çmimeve.

Rama e cilësoi protestën kundër rritjes së çmimeve një turp, teksa tha se kjo situatë është krijuar për shkak të luftës Rusi-Ukrainë. Rama e cilësoi të turpshme protestën e qytetarëve.

“Besoj që dëgjimi i njëri tjetrin është domosdomshmëri gjithnjë sidomos në kushtet e një situate si kjo si të mos mjaftonte taksirati i pasojave të një lufte që është paraqitur në Shqipëri e kudo tjetër në formën e çmimeve të rritura befasisht, na duhet të komunikojmë edhe sepse këtu tek ne si në asnjë vend tjetër të NATO-s, në asnjë vend tjetër të Evropës e botës demokratike që po përjeton ekzaktëisht të njëjtat shenja shqetësuese në faturart e çmimeve të kemi të bëjmë me një gërdi turpi. Ka pasur protesta lloj lloj, dhe protesta që kanë degraduar në një formë apo tjetër por protestë më të turpshme se sa kjo as nuk ka ;pasur as nuk ka se si të ketë” – tha Rama.

Pas