Aktualitet

Rritja e çmimeve/Nis dita e tretë e protestës para Kryeministrisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:24 - 11/03/22 |
Opi Nion

Sot është dita e tretë e protestës kundër rritjes së çmimeve. Ashtu siç shihni edhe në fotot e mëposhtme, qytetarët po mblidhen para Kryeministrisë.

Edhe në ditën e tretë të kësaj protestë kërkesat janë po të njëjtat, ulja e çmimit të karburantit, por edhe të produkteve të tjera. Protesta po zhvillohen edhe në qytete të tjera të vendit si në Durrës, Shkodër dhe Lezhë.

Dita e sotme është shoqëruar me protesta të ndryshme, ndërsa nesër pritet të jetë dita e protestës së madhe në kryeqytet./Opinion.al

Pas