Rajoni

Rritet numri i viktimave nga COVID-19 në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:52 - 27/06/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Greqi raportojnë se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 18 qytetarë nga COVID-19 si dhe janë regjistruar 236 raste të reja. Ndërkohë, në shtetin fqinj janë të intubuar në spitale është 231 qytetarë.

Në Greqi rekordi i viktimave u shënua në 28 Nëntor të vitit të kaluar, 121 fatalitete, ndërsa përsa i përket rasteve të reja, në 30 mars të këtij viti u regjistruan 4340 të infektuar.

Me kalimin e muajve gjendja u përmirësua ndjeshëm dhe tashmë Greqia prej disa javësh ka hapur “portat” për turistët./ Opinion.al

Pas