Bota

Rritet numri i viktimave në Francë nga COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:14 - 05/02/21 |
Opi Nion

Pandemia COVID-19 vijon të përhapet me ritme të shpejta në të gjithë Europën, duke shkaktuar viktima dhe dëme të shumta ekonomike.

Një nga vendet me të prekura në Europë është Franca. Mësohet se në 24 orët e fundit në këtë shtet është dyfishuar numri i viktimave.

Sipas autoriteteve shëndetësore, sot në Francë kanë humbur jetën 651 persona nga COVID-19, ndërsa janë konfirmuar 22,139 raste të reja.

Pas