Aktualitet

Rriten rastet me Covid-19 në institucione


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:10 - 13/06/20 |
Al Do

Gjatë përditësimit të të dhënave të situatës Covid-19, Ministria e Shëndetësisë njoftoi se ditët e fundit është vënë re rritje e numrit të rasteve në disa aktivitete biznesi, në institucione të ndryshme, në pjesëmarrje në ceremoni mortore dhe grumbullime.

Ditë e sotme u regjistruan 48 raste të reja me Covid-19, numër rekord ky për vendin tonë që prej fillimit të pandemisë.

Kjo situatë ka qenë e përsëritur gjatë gjithë javës, duke shënuar rritje të rastve me mbi 40 të infektuar në ditë.

Në vendin tonë janë aktualisht 389 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Krujë. /Opinion.al

Pas