Rajoni

Rriten infektimet nga COVID-19 në Greqi, shënohen 23 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:20 - 20/02/21 |
Semiljana Azizi

Janë rritur këtë të shtunë numri i infektimeve të reja në Greqi nga COVID-19.

Autoritetet shëndetësore kanë raportuar se janë regjistruar 1 424 raste të reja dhe kanë humbur jetën 23 pacientë nga COVID-19.

Ndërkohë në të gjithë vendin janë shtruar në spital 247 pacientë të infektuar me virus.

Nga fillimi i pandemisë e deri më taninë shtetin grek janë konfirmuar pozitiv 178 918 pacientë mes të cilëve kanë humbur jetën 6 272 pacientë./Opinion.al

Pas