Bota

Rrëzohet avioni ushtarak, humbin jetën 4 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:00 - 13/03/21 |
Opi Nion

Katër persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur, si pasojë e rrëzimit të një avioni ushtarak në rajonin Almaty të Kazakistanit.

Avioni që i përkiste Shërbimit Kufitar të Komitetit Kombëtar të Inteligjencës së Kazakistanit, u rrëzua gjatë uljes emergjente.

Si pasojë e këtij aksidenti ajror, 4 nga gjashtë personat në avion humbën jetën, ndërsa dy të tjerët, janë dërguar me urgjencë në spital.

Departamenti i Situatave Emergjente në Almaty, njoftoi se në rajon janë dërguar ekipe për të hetuar shkakun e aksidentit.

Pas