Rajoni

Rrahën me rrip një 16-vjeçar grek, arrestohen dy adoleshentët shqiptarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:34 - 03/08/21 |
Opi Nion

Një incident i dhunshëm ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në Chania, Greqi, ku u përfshinë dy adoleshentë shqiptarë.

Sipas medias greke Flashnews.gr, një 18-vjeçar dhe një 16-vjeçar, të dy me kombësi shqiptare, rrahën një 16-vjeçar grek.

Mësohet se ngjarja ndodhi rreth orës 1 pas mesnate kur dy autorët e lidhën 16-vjeçarin dhe më pas filluan ta rrihnin. Në fakt, sipas të njëjtit informacion, njëri prej tyre e godiste me grushte dhe tjetri e fshikullonte me rrip.

16-vjeçari u transportua më pas i plagosur në spitalin e Chanias, ndërsa dy autorët janë arrestuar nga policia/Opinion.al

Pas