Sport

Ronaldo për vdekjen e Pele: Nuk do harrohesh kurrë, ishe frymëzim për miliona njerëzBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:08 - 29/12/22 |
Opi Nion

Legjenda e futbollit Pele ka ndërruar jetë të enjten në moshën 82 vjeçare. Menjëherë pas publikimit të lajmit ka reaguar edhe Cristiano Ronaldo, i cili ka shprehur ngushëllimet e tij për familjen e tij dhe komunitetin e futbollit.

Ronaldo thotë se Pele nuk do të harrohet kurrë ndërsa shton se Pele ishte një frymëzim për miliona njerëz.

“Ngushëllimet e mia të thella për të gjithë Brazilin, dhe në veçanti për familjen e Edson Arantes do Nascimento. Një “lamtumirë” e thjeshtë për Mbretin e përjetshëm Pelé nuk do të mjaftojë kurrë për të shprehur dhimbjen që e gjithë bota e futbollit po përqafon aktualisht. Një frymëzim për kaq shumë miliona, një referencë dje, sot dhe përgjithmonë. Dashuria që më tregove përherë ishte e ndërsjellë në çdo moment që ndamë edhe nga distanca. Ai nuk do të harrohet kurrë dhe kujtimi i tij do të jetojë përgjithmonë në secilin prej nesh adhuruesve të futbollit. U prefsh ne paqe Mbreti Pelé”, ka shkruar Ronaldo në rrjetin social.

 

Pas